• Tradycja Słowem Opisana

• Występy dzieci w XXII Powiatowym Konkursie Interpretacji Polskiej Twórczości " Tradycja Słowem Opisana", który odbył się dziś w Gminnym Ośrodku Kultury w Jadowie. Choć naszą szkołę reprezentowała garstka uczniów, to z pewnością każdy z nich odnotował na swoim koncie ogromny sukces. Trzeba przyznać, że w tym roku konkurencja była doskonale przygotowana i wymagająca.

W kategorii recytacja I- IV nagrodę otrzymała Julia Bujak, wyróżnienie Bartosz Bujak,

W kategorii recytacja V-VIII wyróżnienie dostała Wiktoria Gawrych,

W kategorii śpiew I-IV wyróżnienie otrzymała Oliwia Kwiatek

• Wizyta podopiecznych z Przytuliska w Jadowie

• 17 października rozpoczęliśmy akcję pomocową dla Przytulisko w Jadowie . W tym czasie udało nam się zebrać i przekazać osobiście dary oraz wyprowadzić podopiecznych schroniska na spacerek. Nie poprzestaliśmy na tym i dalej prowadziliśmy zbiórkę. W dniu dzisiejszym odwiedziła nas Pani ze schroniska z cenną lekcją, ale i z niespodzianką na czterech łapach, a właściwie z dwiema niespodziankami. Z uwagą wysłuchaliśmy o wielkiej skali niekontrolowanych urodzeń szczeniaków i kociąt oraz o tym jak szukać pomocy w przeciwdziałaniu im.

• Obchody 105 rocznicy Odzyskania Niepodległości

• Dnia 10 listopada 2023 r. społeczność Szkoły Podstawowej w Myszadłach uroczyście uczciła 105 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Zebrani wysłuchali montażu słowno - muzycznego w wykonaniu naszych zdolnych uczniów - recytacji utworów mówiących o miłości do Ojczyzny i śpiewu pieśni patriotycznych. Obejrzeli również piękne tańce.

• Wspólne, zdrowe śniadanie

• Śniadanie daje moc! Pod tym hasłem uczniowie z klas 0-III zjedli dzisiaj najważniejszy posiłek dnia, ktorym jest oczywiście śniadanie. Na szwedzkim stole apetyt zaostrzały kolorowe smakołyki, wśród których najważniejsze były warzywa i owoce. Zanim nasze głodomory zaczęły komponować swoje kanapeczki, porozmawialiśmy o tym, jak ważne jest śniadanie i co powinno się w nim znajdować. Omówiliśmy także piramidę zdrowego żywienia i aktywności fizycznej.

• Światowy Dzień Bajki

• Nawiedziła nas dziś mumia i duch, na szczęście pojawiło się dwóch Spidermanów i Batman, aby zawalczyć ze złem i występkiem. Gangster z bronią czuwał nad bezpieczeństwem księżniczek i królewien. Smerfetki dostarczały sok z gumi jagód spragnionym Shrekom i innym postaciom z bajek, nad kateringiem czuwał z pełnym koszykiem Czerwony Kapturek, przepytywanki z wiedzy o bajkach prowadził Alvin ze swoimi wiewiórkami rozdając przy okazji cukierki, nad bezpieczeństwem przeciwpożarowym czuwał strażak Sam, a o dobry humor wszystkich w szkole dbał napakowany Klown. A to wszystko za sprawą światowego dnia bajki, który obchodziliśmy w naszej szkole.

• Wizyta w Przytulisku w Jadowie

• Nasi uczniowie w dniu dzisiejszym udali się do Przytulisko w Jadowie aby przekazać przyniesioną przez nas karmę i akcesoria, a jednocześnie dać trochę radości podopiecznym przytuliska i zabrać ich na spacer. Misja wykonana! Dowodem na to były podniesione do góry i merdające ogonki.

• Tosty dla Przytuliska w Jadowie

• Akcję " Tosty dla Przytuliska w Jadowie" Uznajemy za udaną. Uczniowie i nauczyciele dopisali i w zaledwie 3 przerwy udało nam się sprzedać wszystko. Zarobiliśmy 275 złotych i taką kwotę przekażemy w sobotę do schroniska. Pragnę bardzo serdecznie podziękować osobom, które brały udział w tym przedsięwzięciu. Jesteście wspaniali.

• Dzień dyni

• Kolor pomarańczowy zdominował dziś wszystkie pozostałe, a to za sprawą Dnia Dyni, który dziś obchodziliśmy. Niech barwy dyni pozostaną z nami jak najdłużej zarówno w naszych ubiorach, jak i w przyrodzie, zwłaszcza gdy na dworze , tak jak dziś jesienna plucha.

• Zajęcia dla przedszkolaków

• Nasze 5-cio i 6- cio latki poznawały drzewa iglaste i liściaste oraz ich owoce. Wybraliśmy się z koszem do pobliskiego lasu, zebraliśmy różnego rodzaju szyszki i żołędzie, zabraliśmy ze sobą także gałązki różnych drzew, które później oglądaliśmy, nazywaliśmy i przyporządkowywaliśmy do nich owoce. W dalszej części zajęć posłużyły one do układania rytmów, a ostatecznie cały materiał przyrodniczy posłużył nam do spaceru po ścieżce sensorycznej. Pomimo tego, że było i miękko, i twardo, i ostro, i kolczasto to dzieciaczki z uśmiechem i radością wielokrotnie pokonały ścieżkę

• Wycieczka do Wołomina

• Uczniowie klasy V, VI oraz VII mieli przyjemność gościć w Sądzie Rejonowym w Wołominie. Byli widzami przygotowanej specjalnie dla nich symulacji rozprawy sądowej, w której 18-letnia kobieta została oskarżona o umieszczenie na portalu internetowym zdjęcia dziewczynki opatrzonego obraźliwym komentarzem. Po emocjonującej rozprawie uczniowie mieli możliwość porozmawiania z Sędzią Wydziału Karnego i poznania tajników jego pracy. Następnie czekał na nich funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie, który uświadomił uczniów, jakie mogą być konsekwencje łamania polskiego prawa.